Загальні відомості про насіння

Загальні відомості . Насіння овочевих культу неоднакове за розміром і масою і різноманітне на вигляд. Навіть насіння однієї культури неоднорідне за розміром,виповненістю, стиглістю та іншими показниками.

Якість насіння. Одержати дружні сходи і зібрати високий врожай можна тільки за умовами висівання високоякісного насіння. Воно повинно бути чистосортним, дозрілим, виповненим, не пошкодженим шкідниками і не містити збудників хвороб, Крім цього, у насіння не повинно бути насіння бурянів та інших культур, а також домішок сміття.

За нормальних умов зберігання насіння не втрачає схожості протягом 4-8 років і більше , такі культури як баклажан (4-5р), буряк (6-10р), гарбуз(6-8р), горох (5-6р), диня (6-8р), кабачок – патисон (6-8р), кавун (6-8р), капуста біло-червоноголова , брюссельська, кольрабі, пекінська, савойська, цвітна, броколі (4-5р) , квасоля (3-4р), кукурудза (5-6р), огірок (6-8р), перець (4-5р), помідор (4-6р), редиска, редька (4-6р), салат (3-4р), шпинат (4-5р).

Такі культури як кріп (2-3р), морква (2-4р), селера (2-4р), пастернак (2-3р), петрушка (2-3р), ревінь (2-3р), цибуля ріпчаста, батун, порей (2-4р), щавель (2-3р) можуть втрачати її через 2-4роки. Значну роль при цьому відігрівають умови зберігання .

Перевірка схожісті. Існують різні її способи. Суть одного з них полягає в тому, що на дно чашки Петрі, глибокої тарілки, блюдця або іншої місткості кладуть згорнуту в три шари мокру марлю, фільтрувальний папір чи тканину на яку, укладають насіння, а зверху накривають також вологою тканиною або фільтрувальним папіром. Щоб уповільнити випаровування води, його накривають тарілкою, блюдцем, і ставлять на проростання при температурі 16-20º С, а для вимогливих до тепла культур -25-28 º С. Слід стежити, щоб насіння було вологим, але не перезволоженим. Коли строк проростання, який для кожної культури різний закінчився, підраховують кількість пророслого насіння і визначають відсоток, схожість ( щоб визначити норму висіву і потребу насіння ). Наприклад, якщо з 100 насінин проросло 90, то для сівби треба брати на 10% більше потреби, бо схожість насіння становить 90%. У такий самий спосіб на протязі 3-6 днів з початку закладання насіння на пророщення визначають енергію проростання насіння ( за кількістю насінин, що накільчилися).

 

5
25.03.2023
Дуже задоволена якістю насіння,дякую!!!
Ірина
5
21.02.2023
Замовляю насіння вже декілька разів і як завжди задоволена. Адміністратор надав консультацію, щодо насіння...
Анна
5
02.02.2022
Щиро всім дякую товар замовляю у Вас третій рік як завжди бистро оперативно якісно і завжди радує від...
Роман